GERİ

Trabzon'da Okul Kıyafeti Serbestliği Sektörü Zora Soktu
Trabzon Okul Kıyafeti Üretici ve Satıcıları Derneği tarafından düzenlenen toplantıya esnaf ve üreticiler yoğun ilgi gösterirken, Dernek Başkanı Ahmet Haliloğlu toplantıda yaptığı konuşmada, Bakanlığın kararının herhangi bir önlem alınmadan ve alt yapısı oluşturulmadan yürürlüğe konduğunu söyledi.

Sektörün sıkıntıda olduğunu dile getiren Haliloğlu, “Bir gecede alınan bu karar ile ülke genelinde bir sektör iflasın eşiğine geldi. Okul kıyafeti sektörünün, tekstilde lokomotif bir rolü vardır. Tedarikçisinden aksesuarcısına, makinecisinden üreticisine ve satıcısına, ulaşımdan finansa kadar çok geniş bir alanı etkilemektedir. Bunların ellerinde yüz milyarlarca lira değerinde stok ve yüzbinlerce işçi bulunmaktadır. Trabzon merkezli derneğimizde Doğu Karadeniz Bölgesindeki 87 üyenin zararları ve işçi sayılarına ilişkin yapılan tespite göre stok miktarları 8.063.000 TL ve direk etkilenen çalışan sayıları 430 kişi olarak tespit edilmiştir. Bu bizim yakın çevremizdeki tespit edebildiğimiz durum, ülke genelinde durum çok daha vahim boyutlardadır” dedi.

En çok üzüldükleri konunun ülke genelinde mağdur işçi, esnaf ve üreticiler bulunduğu halde, bu insanların seslerinin duyulmaması olduğunu belirten Haliloğlu, “Bu kişiler görmezden gelinmektedir. Ben Devletimizin bugüne kadar mağdur insanları duyduğunu ve gerekeni yaptığını biliyorum. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere, tüm milletvekilleri ve partililere sesleniyorum; lütfen sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini dikkate alın. Bizlere 1-2 sene stoklarımızı eritmek için sürenin tanınması ve serbest kıyafet uygulamasının okullarda aile birliklerinin inisiyatifine bırakılmasını talep ediyoruz. Böyle bir uygulama bizler için çözüm olabilir” şeklinde konuştu.

zaguda.net

Trabzon Kuyumcu ve Saatçiler Odası           Kunduracılar Cad. Alipaşa İşhanı  K:4 / 51   Trabzon / TÜRKİYE Tel: +90 462 3216103 
GülNet İnternet Hizmetleri  Gazipaşa Mah. Cudibey Mektep Sok. Mahmut Reis Apt.  K:2 Trabzon / TÜRKİYE  Tel: +90 462 326 61 42 


   www.betonhelva.com.tr